Бюджет та громадськість

Центри зайнятості не знають, за якими критеріями надавати селянам статус безробітних

Співробітники обласних і районних центрів зайнятості не знають, за якими критеріями надавати сільським мешканцям статус безробітних. Така проблема постала після того як Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» (№799-VI). Про це пише газета «Дзеркало тижня».

Як пише газета, згідно з законом, члени особистих селянських господарств є особами, які забезпечують себе роботою самостійно і належать до зайнятого населення за умови, що робота в цьому господарстві для них є основною і розрахунковий місячний дохід на одного члена дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати. Таким чином, вони не мають права реєструватися у центрах зайнятості як безробітні.

Водночас у законі відсутні норми про те, хто і як саме повинен встановлювати, чи є робота в особистому селянському господарстві основною.

«Чекаємо роз’яснень… Фактично поки конкретного визначення, хто ж іменується членами особистого селянського господарства, немає», – так пояснювали ситуацію «Дзеркалу тижня» в обласних і районних центрах зайнятості.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2009/02/16/169710

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.