Бюджет та громадськість

Державну соціальну допомогу отримають тільки зовсім бідні мешканці Львова

Держава посилює адресність державної соціальної допомоги, яка надається малозабезпеченим сім’ям, та удосконалює контроль за її призначенням. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» державна соціальна допомога не призначається, якщо працездатний член сім’ї не працює (не перебуває на обліку в центрі зайнятості, не навчається); якщо з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування та якщо у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму), або земельна ділянка площею понад 0,6 гектара. Про це сьогодні, 17 лютого, ЗІК повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Як повідомили в управлінні соціального захисту Львівської міської ради, комісії при районних адміністраціях м. Львова в окремих випадках зможуть приймати рішення про надання соціальної допомоги у вищезазначених випадках. При цьому вирішальними чинниками будуть: якщо у сім’ях є троє і більше дітей; якщо у складі сім’ї є інвалід; якщо сім’я не отримує будь-яких джерел для існування в результаті тривалої хвороби одного або кількох членів сім’ї.

Крім того, у законі уточнюється порядок призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та умови, за яких вона призначається. А саме, до складу сімей при призначені допомоги, враховуються не лише діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, а й ті, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах після досягнення ними 18-річного віку.

Разом з тим, призначена державна соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім’єю можливостей знаходження додаткових джерел до існування.

Одночасно посилено відповідальність особи за подання неправдивих відомостей, яка звертається за призначенням соціальної допомоги. Так, якщо сім’єю навмисне подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» залишився на рівні 2008 року, а саме: для працездатних осіб – 133 грн, для непрацездатних осіб – 187,5 грн, для інвалідів – 200 грн.

Для кожної дитини з малозабезпеченої багатодітної сім’ї, в якій виховується троє або більше дітей віком до 16 років (до 18 років, якщо дитина навчається), рівень забезпечення прожиткового мінімуму становить: для дитини віком до 6 років – 278,5 грн, для дитини віком від 6 до 18 років – 350,5 грн.

http://zik.com.ua/ua/news/2009/02/17/169975

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.