Бюджет та громадськість

Як правильно подати позовну заяву до суду, бо в мене не хочуть її приймати?

Позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається визначеному судді.

Позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою.
Позовна заява подається в письмовій формі. Позовна заява обов’язково повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява (наприклад, Личаківський районний суд м.Львова); 2) ім'я позивача і відповідача (варто зазначати повністю прізвище, ім’я та по батькові), а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог (про що Ви просите суд); 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру (наприклад, розмір суми боргу, вартість спірного майна тощо); 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (детальний опис ситуації, що склалася); 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування (обов’язково слід зазначити докази, які підтверджують всі обставини, які Ви описуєте у позовній заяві, навіть краще їх одразу подати до суду як додатки); 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження. Крім того, Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Подання копій документів не вимагається у позовах, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, завданої внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.

Правові консультації надаються в рамках проекту «Інформаційно-консультаційний правовий Центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» за програмою «Верховенство права».
Правові консультації надаються Центром громадської адвокатури малозахищеним верствам населення за адресою м.Львів, вул.Левицького, 97, перший поверх.

Оксана Коваль, Леонід Тарасенко
Центр громадської адвокатури

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.