Бюджет та громадськість

Моршинська міська рада заказала роботи по реконструкції парку за 29 мільйонів

Моршинська міськрада Львівської області заказали роботи по реконструкції парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту» м. Моршин Львівської області. Виконавцем виступає Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче об’днання «Облсількомунгосп», який виконає дану роботу за 29 702 545 (двадцять дев’ять мільйонів сімсот дві тисячі п’ятсот сорок п’ять)грн. (Вісник державних закупівель 289(09.07.2015) від 09.07.2015, оголошення № 160775)

Застосовувалася переговорна процедура державних закупівель. В обґрунтуванні такої процедури замовник вказав наступне: В рамках проекту транскордонного співробітництва програми добросусідства «Польша- Білорусь - Україна 2007-2013» у 2012 році підготовлено та подано для фінансування за рахунок коштів Європейського Фонду регіонального розвитку інфраструктурний проект PBU\0353\1, що передбачав проведення робіт з реконструкції парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту» м. Моршин Львівської області. Натомість Моршинською міською радою було проведено відкриті торги на закупівлю послуг «Реконструкція парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту» м. Моршин Львівської області» в результаті яких з ТзОВ НВО «Облсількомунгосп» було укладено договір №6 ВР\2014 від 29.01.2014.
Згідно вищенаведеного договору Генпідрядником було розпочато організацію будівельних та підготовчих робіт по об’єкту, зокрема по замощенню, дренажу, каналізуванню та водопостачанню, по будівництву амфітеатрального комплексу, здійснено улаштування фундаменту під колони; частково прокладено дощову, дренажну каналізацію;прокладено частину водопроводу, здійснено електромонтажні роботи тощо.
Головним автором-проектантом Марченко В.С. були розроблені проектні пропозиції по ремонту ротонди. Однак в ході реалізації проекту, в результаті проведення детального обстеження ротонди спеціалістами ПрАТ «Львівський проектний інститут» було виявлено що ротонда знаходиться в аварійоному стані та складено технічний звіт(26-ПП\2014-13-ТЗ), яким рекомендовано здійснити реконструкцію ротонди із заміною всіх основних конструкцій зазначеної споруди в противопожежному виконанні. Проте проектної документації на аналогічне відтворення історичної пам’ятки немає. Відсутні також робочі проекти по всіх інженерних мережах, технічні умови по енергопостачанню, що унеможливлює подальшу роботу.
Відповідно до листа ТзОВ НВО «Облсількомунгосп» від 09.05.2014р.та листа від 28.05.2014р. при прокладанні інженерних мереж виявлено що проектом передбачено виконання робіт, які потребують змін проектних рішень, а саме: місце проходження дренажної каналізації, місце проходження дощової каналізації, врізка водопроводу водопостачання тощо. Які в свою чергу тягнуть за собою зміни проектних рішень по замощенню доріжок центральної алеї .
Виникли проблеми з облаштуванням будівельного майданчика. З метою організації дорожнього руху для проїзду будівельної техніки до майданчика з’явилась необхідність видалення зелених насаджень в місцях проїзду будівельної техніки. У зв’язку з неузгодженістю питання щодо видалення зелених насаджень роботи виконуються із затримкою.
Як бачимо, в ході реалізації проекту об’єми робіт не відповідають узгодженому з генпідрядником графіку. Ще однією причиною цього стало ускладнення в частині будівництва громадських вбиралень позаду пам’ятника Шевченкові.
24 січня 2015 року о 15.00 год було проведено громадське слухання щодо реконструкції парку на яких, зокрема, обговорювались питання зміни розташування громадської вбиральні та реконструкції ротонди. Основні його тези були зафіксовані в Протоколі громадського слухання та Протоколі №13 Виконавчого комітету Моршинської міської ради Львівської області від 27 січня 2015 року. За результатами проведених громадських слухань вирішено змінити місце розташування громадської вбиральні та провести реконструкцію (автентичне відновлення ротонди). Як наслідок виникає необхідність доповнити та провести коригування проектно-кошторисної документації на стадії «Р» по об’єкту
«Реконструкція парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту» м. Моршин Львівської області.
Підрядником неодноразово повідомлялось про неможливість виконання робіт по реконструкції парку у встановлений термін у зв’язку з тим, що через затримку платежів , невідповідність об’ємів робіт, що зазначені у проекті фактичному обсягу робіт, що підлягає виконанню, роботи розпочато невчасно. Попри це, у зв’язку з істотним зростанням цін на будівельні та паливно-мастильні матеріали та внаслідок інфляції в Україні підрядна організація не в змозі здійснити подальше виконання робіт за цінами, передбаченими договором, про що підрядник повідомив у листі від 02.06.2014 № 113-1.
Тому беручи до уваги все вище вказане, комітет з конкурсних торгів дійшов висновку щодо необхідності здійснення додаткових робіт, які виникли в процесі будівництва і повинні забезпечити сумісність з наявними роботами. Зокрема необхідне доопрацювання проекту в частині інженерних мереж, автентичного відновлення ротонди (згідно висновку технічної експертизи), яка є в складі єдиного об’єкту будівництва - амфітеатрального комплексу та застосування технології укладки бруківки, яка є невід’ємною частиною по замощенню доріжок, відмінної від технології передбаченої наявною документацією.
Практично, зазначені роботи по наведених об’єктах повинні виконуватись комплексно, так як неможливо здійснювати будівництво без дотримання технологічного процесу, оскільки це може призвести до виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією об’єкту будівництва в подальшому.
Окрім цього, слід зазначити, що проведення конкурентної процедури триватиме близько 2,5 місяців, та може бути завершено лише наприкінці літнього періоду. А відповідно до вимог генеральної угоди, роботи повинні бути виконані та проект завершено повністю разом із звітністю до кінця 2015 року. Враховуючи зазначену ситуацію, проведення відкритих торгів унеможливлює дотримання термінів щодо виконання робіт, запропонованих підрядником, а також іншими учасниками, що пропонували термін проведення робіт у своїх пропозиція конкурсних торгів при попередньо проведеній процедурі.
Отже, вважаємо за доцільне здійснити додаткову закупівлю даного виду послуг у того ж Виконавця на підставі застосування переговорної процедури закупівлі (враховуючи перерахунок вартості кошторисної документації з урахуванням нових цін).
Публікацію було створено в рамках проекту “Створення і впровадження державної системи контролю за коштами “Відкритий бюджет”, який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.