Бюджет та громадськість

Відбулося порушення терміну опублікування протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів

В ході здійснення громадського моніторингу громадська організація «Центр громадського моніторингу» виявила наявність порушень Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме порядку оприлюднення інформації про закупівлю, що передбачений статтею 10 цього Закону. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника.

Зокрема, виявлено у ході «вибіркового» моніторингу закупівель, що можуть нести корупціогенні ризики:
Закупівля №183184, "ВДЗ" 318(19.08.2015) від 19.08.2015 за відкритою процедурою Будівництво водопостачання та водовідведення по вул. Зеленій у м. Миколаєві, Львівської обл., що проводиться МКП "Миколаївводоканал" Львівської області, що знаходиться за адресою: вул.В.Чорновола, 1, м.Миколаїв, Львівської області, 81600.
Відповідно до ч.1 ст.10 вищевказаного Закону, замовник безоплатно подає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: оголошення про проведення процедури закупівлі - не пізніш як за 20 робочих днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк; обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі - одночасно з оголошенням про проведення процедури закупівлі; документацію конкурсних торгів або кваліфікаційну документацію - не пізніш як за 20 робочих днів до дня розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій, якщо цим Законом для окремих процедур закупівлі не встановлено інший строк; зміни до документації конкурсних торгів або кваліфікаційної документації та роз’яснення до неї (у разі наявності) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про їх внесення, але не пізніш як за сім днів до дати розкриття пропозицій конкурсних торгів або кваліфікаційних пропозицій; оголошення з відомостями про укладену рамкову угоду (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами) - не пізніш як через сім днів з дня укладення рамкової угоди; протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій - протягом трьох робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій; інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій, кваліфікаційних пропозицій та підстави такого відхилення у вигляді протоколу - протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення; повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі) - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі; оголошення про результати процедури закупівлі - не пізніш як через сім днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися; звіт про результати проведення процедури закупівлі - не пізніш як через три дні з дня його затвердження; повідомлення про внесення змін до договору у випадках, передбачених пунктами 1, 2, 4, 5та 8 частини п’ятої статті 40 цього Закону, - протягом трьох робочих днів з дня внесення змін; звіт про виконання договору - протягом трьох робочих днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.
Таким чином, мають місце порушення вимог ст. 10 Закону «Про здійснення державних закупівель»., а саме: 1. порушення терміну опублікування протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів. Завершення терміну подання пропозицій та їх розкриття відбудеться тільки 18 вересня 2015р., і лише протягом 3 робочих днів з дня розкриття пропозицій конкурсних торгів, протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів повинен бути опублікований на веб-порталі Уповноваженого органу, а наявна інформація вже розміщена на веб-порталі. 2. Також в самому протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів не зазначено дати їх розкриття.3. Реєстрація пропозицій відбулася 14.08.2015., а це виявляється раніше, ніж опубліковане саме оголошення про заплановану закупівлю (19.08.2015р.).
Публікацію було створено в рамках проекту “Створення і впровадження державної системи контролю за коштами “Відкритий бюджет”, який впроваджується Центром політичних студій та аналітики у партнерстві з Центром громадської адвокатури за фінансової підтримки Європейської комісії в Україні.
Думки, погляди належать авторам і не обов'язково відображають погляди Європейської комісії в Україні.

Синдикація

RSS-матеріал

Вхід

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.