Статті

Порядок подання альтернативних звітів неурядовими громадськими організаціями відповідно до міжнародних договорів

Держава, ратифікувавши міжнародні договори, взяла не себе зобов’язання дотримуватися вимог цих договорів і подавати доповіді про вживані нею заходи і про прогрес на шляху до додержання прав, визнаних у цих документах.

Механізми захисту трудових прав в міжнародних договорах про права людини

Угоди держав, що передбачають право конкретного громадянина вимагати від своєї держави виконання міжнародно визнаних прав і свобод, у тому числі у трудовій сфері, підкріплюються міжнародними механізмами, створеними в рамках різноманітних міжнародних організацій. В статті 4 Конституції України передбачено: «Кожний має право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод у відповідні міжнародні судові установи або у відповідні міжнародні організації, членом або учасником яких є Україна».

Трудові права у національному законодавстві та міжнародних договорах про права людини

Право на працю — одне з фундаментальних прав людини, встановлене міжнародно-правовими актами і визнане усіма державами світу. Це право належить до групи соціально-економічних прав. Воно забезпечує можливість доступу та забезпечення джерел для задоволення потреб себе і своєї сім'ї, самореалізації та самовираження.

Правда і міфи про реформування пільг

В Україні є понад 18 млн. пільговиків за соціальною ознакою

ЖИТТЯ БЕЗ ПІЛЬГ— ЧИ МОЖЛИВО ЦЕ?

Протягом останніх років питання реформування системи пільг дискутується досить гостро. Державний бюджет України значною мірою спрямований на фінансування різних пільг, гарантій, компенсацій (на ці потреби в різних формах витрачають майже третину бюджету).

Пережиток чи соціальна гарантія

Соціальна несправедливість державної політики або скільки ще порушуватимуться соціальні права громадян

В Україні налічується 18 млн. пільговиків за соціальною ознакою. Ці дані оприлюднені державою у Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012р. Крім того, пенсіонерів в Україні є близько 11 млн. осіб, а ще понад 3 млн. громадян користуються пільгами за професійною ознакою.

Тетяна Яцків, Михайло Шелеп.Практика фінансування проектів неурядових організацій для дітей та молоді із державного та місцевих бюджетів


Тетяна Яцків, керівник програми правової підтримки НУО Центру громадської адвокатури, www.lawngo.net Михайло Шелеп, голова Асоціації Молодих Реформаторів, http://amorelutsk.at.ua

Практики фінансування програм НУО для молоді та дітей із місцевих бюджетів потребують змін

20 квітня відбулось експертне обговорення практик фінансування програм (заходів) організацій громадського сектору для молоді, дітей, сім’ї та спорту із державного та місцевого бюджетів, а також шляхів їхнього покращення.

Правові можливості бідних верств населення слід посилювати

В Україні існує проблема розвитку правових можливостей для бідних верств населення. Сільське населення в Україні належить до бідних верств населення, і це факт. Загальновизнано, що закон повинен бути доступним для всіх, проте для сільського населення як для біднішого, це правило на даний час чомусь не застосовується.

Рахункова палати України про пільги: «Дотування неефективності»

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг отримують понад 5,9 млн. українців, або третина користувачів такими послугами. Ще близько 1 млн. сімей отримують житлові субсидії. Протягом 2008-2010 років видатки держбюджету на цю мету зросли майже удвічі (до 5,9 млрд. гривень).

Синдикація

RSS-матеріал

Зараз присутні

Зараз присутні 0 користувачів та 0 гостей.

RSS-матеріал